česky english deutsch
ROCKWAY E-shop

Rockway

klim3.jpg klimb.jpg rockway1.jpg advb.jpg twalcom1.jpg twalb.jpg

 
Výměna odkazů

baner1.gif

banner.gif

 

Rady

!!!! Stránky jsou ve výstavbě, děkujeme za Vaše pochopení!!!

 

Kde naše výrobky koupíte?

 

Tabulky rozměrů:

Bunda Adventure Pro ( v cm)

 

size

hrudník

rukáv

výška

ramena

 46

S

60

63

64

48

48

M

62

64

66

50

50

L

64

65

68

51

52

XL

67

66

71

53

54

XXL

69

67

73

55

56

XXXL

71

68

75

57

 

 

 

Jak si vybrat správné oblečení:

VÝBĚR A NÁKUP OCHRANNÉHO MOTOCYKLOVÉHO OBLEČENÍ

Na motorce je zima, mokro nebo vedro a taky mokro (uvnitř oblečení)  a občas to i trochu bolí....,  no a aby nešikové maso nemuselo  hned pryč, pořizujeme si slušivé oblečky, které nás zdobí a hlavně chrání. Každý kdo si jde koupit oblečení, zvažuje mnoho možností, nemluvíme o barvách a nápisech. První otázka zní:

„ Kůže, nebo textil?"  Na tuhle otázku není přímá odpověď, zeptejte se ještě jednou, a to: Na co budu oblečení používat? Jak používám (budu používat) motorku? Pokud jsem turista, nebo denně dojíždím do práce, od sněhu do sněhu, nebude vhodná jednodílná kombinéza z perforovaného klokana, stejně jako textilní komplet se zimní vložkou a nepromokavou membránou nebude to pravé ořechové při volných jízdách na závodním okruhu.

A protože tady jste se na stránkách výrobce který se zaměřuje na cestovaní s nádechem dobrodružství, je pro nás hlavním materiálem textil, protože textil lépe odolává jak deštivému počasí, díky systému  nepromokavých membrán a teplu, díky možnosti použití vhodných barev a systému ventilací. Proti kůži má textil také výhodu v hmotnosti, poskytuje větší volnost pohybu, umožňuje i civilnější vzhled pro aktivity mimo sedlo motorky ( oběd v hospodě, vyšlap na hrad .....) a údržba je veskrze jednoduchá, vlastně stačí jen vyprat.

A jak správně vybrat  kombinaci materiálů pro naše textilní oblečení?

Tak zásadní otázka je: oblečení s klimamembránou a nebo bez?  Tak pokud hledáme univerzální oblečení na delší cestovaní od sněhu do sněhu, víme že budeme jezdit za každého počasí tak určitě využijeme vlastnosti klimamembrany která nám zabezpečí komfort a ochranu před deštěm.  Klimamembránu můžeme mít do oblečení integrovanou, (nejde vyndat), nebo vyndavací. Je potřeba si neplést klimamembránu s tepelnou vložkou, která je dnes součástí většiny oblečení  a měla by být vždy vyndavací.  Klimamembrány slouží k tomu, že odvádějí páry  a  vlhkost  od těla ven a nepustí vlhkost dovnitř. Membrány se používají různé, samozřejmě se liší kvalitou ( GoreTex, Reissa a jiné jsou v motorkářském odvětví velice rozšířené). Obecně platí že oblečení s membránou je použitelné při cestování ale ne pro jízdy za 30°C v terénu.  U oblečení s membránou je důležité jak je řešeno větrání   dnes velice populární „air-ventilation". Ideální je když je odvětrán prostor uvnitř bundy tak prostor mezi vrchní vrstvou a membránou. Řešení s vyndavací vložkou umožňuje se „zbavit" membrány v okamžiku kdy ji nepotřebujeme, za vedra a sucha. Má to své výhody i nevýhody. Bundu lze  po vyndaní všech vložek použít jako bundu letní, řešíme zde problém s velikostí, po vyndáni vložek bývají bundy velké a trochu plandají, což se řeší možnosti utahovacích pásků a to i na rukávech.

Pokud jsme milovníci offroadového ježdění, volme oblečení bez membrán, tepelných vložek a integrovaných protektorů.  Zde je důležitý počet větracích otvorů a jiných faktorů, které nám umožňují se cítit komfortně i při velké zátěží a s tím spojené velké produkci potu  (odepínací rukávy, nohavice  kde dobře zvolené provedení zipů nám přidá další větrací otvory za jízdy a zpříjemní okamžiky po zastavení .....např. rozepnutí nohavic).  Protektory používáme vlastní (krunýř a další, které sedí na těle a v terénu lépe plní svou ochranou funkci).

Samozřejmě důležitý je i použity materiál na vrchní vrstvu oblečení. Zde se používají moderní materiály typu Nylon a nebo ještě odolnější Cordury. Zde stále mějte na paměti, že se jedná o ochranný oděv, a že tedy čím odolnější materiál tím lépe. A samozřejmě také chcete, aby jste si oděv neponičili o první větev kterou v lese potkáte.  Takže oděv by měl být kvalitně ušit, exponovaná místa překryta i více vrstvami látky.

Shrnutí :

•1.       NEEXISTUJE  ideální oblečení do všech podmínek  v kterých  jezdíme.

•2.        Proto se nevyhneme investovat  do více druhů  oblečení .

•3.       Pro běžné ježdění  je ideální oblečení s klimamembránou, která nás ochrání  před povětrnostními vlivy.

•4.       Pro offroad ježdění volíme oblečení bez membrány s velkým množstvím větracích otvorů, pokud možno světlejší barvy.

•5.       Vyndávací membrány jsou kompromisním řešením, ale střih takto universální bundy není úplně ideální  pro offroad.

•6.       Oblečení bez membrány může doplnit nepromokem,  a získáváme kombinaci vhodnou i pro cestovaní směrem na jih. (pro  místní vyjížďky okolo komína  s možností  nějaké přeháňky i kvalitní  Cordura nějakou dobu nepromokne)

•7.       Speciální motorkářské spodní  funkční prádlo,  výrazně zvýší komfort při cestovaní. Jak v zimě (prádlo s Windstoprem je až 2,5 teplejší než např. fleecové prádlo) tak v letě coolmaxové prádlo pro odvod potu.

 

Prací symboly:© 2010 ROCKWAY