česky english deutsch
ROCKWAY E-shop

Aktuality

07.01. 2018
ROCKWAY na Motosalonu 2018

Na Motosalonu v Brně představíme novinky 2018

06.01. 2018
Změna provozní doby pro měsíce leden a únor

Pro období zimních měsíců (leden,únor) bude prodejna otevřena PO-PA od 9-17hod.

Rockway-shop.eu

klim3.jpg klimb.jpg rockway1.jpg advb.jpg twalcom1.jpg twalb.jpg

 
Výměna odkazů

rockart concrete88PX.jpg

Bazénové lemy

Speciální stavebniny

slevy až 65%

banner.gif

bmw_motoclub_cz_partner.gif

 

 

ROCKWAY Nanomebrane story

 

Už při prvním zachycení slova nanovlákno,  vyrobeného tady v Liberci, jsme zbystřili. Když jsme na začátku roku 2016 kontaktovali firmu Nanomebrane, která používala nanovlákna z Liberce pro své látky, neměli ještě vhodnou látku pro naše účely.  Na konci roku už ji měli, ale měli už také firmu, které ji budou dodávat... takže smůla. Jenže my to nevzdali, na začátku roku 2017 to bylo jinak.  Oni chtěli vzorky látek, ale nic dál už se nekonalo a tak jsme si mohli plácnout my. Hned objednáváme první vzorky látek a okamžitě šijeme první komplet pro naše testovaní... to je jaro 2017.

A co že je to za zázrak? Nebo, co že je na tom vlastně tak zajímavého?

Tak především NANOVLÁKENNÁ MEMBRÁNA

Díky unikátní nanovlákenné struktuře s průměrem vláken do 150 nm má nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE na 1 cm2 o 25 % více pórů než mikroporézní membrány a díky tomu je schopna docílit unikátních vlastností, kterým nemohou konkurovat žádné jiné membrány na světě. Není tajemstvím, že nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE je velmi podobná lidské pokožce a díky tomu se může pochlubit extrémně vysokou paropropustností, neboli schopností odvádět tělesnou vlhkost od pokožky člověka do vnějšího prostředí. Paropropustnost dvouvrstvého laminátu s nanovlákennou membránou je od Ret 0,89. Navíc je nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE 100% větruodolná s extrémní hydrostatickou odolností.

Tak tohle zní zajímavě, ale funguje to opravdu tak ?

První komplet jsem osobně testoval cca 7měsíců, velice intenzivně, za všech podmínek, někdy i dost extrémních, co se týče moto použití. Velmi těžký offroad, bahno, no hodně bahna! Byly v tom nejen naše amatérské rally, které jezdíme, bylo v tom najíždění Krocana, což je několik víkendů v offu,  byla v tom silniční dovolená, byla v tom Ukrajina (hard core Enduro :-D) prostě jsem v ničem jiným nejezdil. No, najel jsem v tom okolo 5tis km, protože se mi to opravdu líbilo. Nepotil jsem se, o hodně méně jsem letos používal dres. Možná i záměrně,  abych si to vyzkoušel, nevím. Když bylo potřeba,  byl jsem v suchu a to jsem si užíval.. hlavně na Ukrajině, když nám pršelo i vodorovně a foukal silný vítr k tomu. A čeho jsem si všiml? Byl jsem pořád tak nějaký nezvykle čistý. :-D

Nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE je nejen vysoce hydrofobní, díky čemuž má tak vysoký vodní sloupec, ale navíc je vysoce oleofobní. Na povrch nanovlákenné membrány NANOMEMBRANE je nanesena tenká vrstvička nanočástic, čímž se vytvoří tzv. lotosový efekt, který zabraňuje znečištění unikátních pórů a tím zabraňuje zhoršení excelentních vlastností nanovlákenné membrány NANOMEMBRANE. Navíc ta samá technologie je použita i na vrchní tkaniny a pleteniny, ke kterým je nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE nalaminována a díky tomu nejen nečistoty nemají šanci ulpět na povrchu tkaniny či pleteniny.

Takže materiál se osvědčil. Navíc je lehký, tenký, prostě příjemný. Pro první řadu našich kompletů jsme zvolili trilaminát  s parametry: vodní sloupec  23 000mm (Goretex Pro Shell má 28 000mm) což jsou hodnoty naprosto převyšující běžné potřeby. Ale co je nejdůležitější, parametr prodyšnosti je  Ret: 3,5 Pa.m2.W-1 (Goretex Pro Shell má 5). Zde platí, čím menší Ret, tím lepší prodyšnost. Goretex Performance Shell má 6.  Vidíte, že se nebojíme porovnávat s tím nejlepším, co se používá.

Není to Cordura. Ne není.  Přesto se to nikde neprotrhlo, neprořízlo, žádné větve, ostružiny tomu nevadí. A kde je potřeba tak jsme to vyztužili. Třeba celá vnitřní strana od kolen dolů je kůže. Offrouďáci nejlépe vědí, kde kalhoty nejvíce trpí. Spoustě lidí vadí Cordura pro svou tuhost, těžkost. U trilaminátu se tyto vlastnosti násobí. My jsme vyšli z materiálu určeného pro outdoor a army, tedy se zvýšenou odolností, ale hlavně s dobrým parametrem Ret a vysokým vodním sloupcem.

Samozřejmě klademe velký důraz na ventilaci, pohodlí a také skladnost. Jezdím v chráničové košili, používám Ortemu, takže pokud je hezky a hodně  teplo, bundu bez chráničů zmačkám pod síťku nebo do rolky, a zabere fakt málo místa. Do 20l rolky se mi vejde jak bunda, tak kalhoty a ještě lahev s 2l piva, crocsy a buřty.

Chrániče ve standartu budou Level 2. Možno použít volitelně D3O nebo Forcefield.

Cena: Bundy z laminátů (goretexových) se pohybují od 20tis do 30tis CZK. Kompletů 40 - 50tis.

Bunda Nanomebrane Rockway  11 999,-Czk

Kalhoty Nanomebane Rockway   7 999,-Czk

Dostupnost: Listopad 2017

 


© 2010 ROCKWAY