česky english deutsch
ROCKWAY E-shop

Aktuality

07.01. 2018
ROCKWAY na Motosalonu 2018

Na Motosalonu v Brně představíme novinky 2018

06.01. 2018
Změna provozní doby pro měsíce leden a únor

Pro období zimních měsíců (leden,únor) bude prodejna otevřena PO-PA od 9-17hod.

Rockway-shop.eu

klim3.jpg klimb.jpg rockway1.jpg advb.jpg twalcom1.jpg twalb.jpg

 
Výměna odkazů

rockart concrete88PX.jpg

Bazénové lemy

Speciální stavebniny

slevy až 65%

banner.gif

bmw_motoclub_cz_partner.gif

 

 

KROCAN 10-12.2014

13.10. 2014

O víkendu proběhl Krocan n.9.... a bylo to opět moc příjemné a milé...

A jak to tedy vlastně bylo? Už celkem dlouho dobu hlásí, že počasí letos bude pro Krocana naprosto netypické, že asi nebude pršet a navíc by mělo byt hezky... skoro neuvěřitelné.

V pátek v poledne jedem s Tomem nakoupit pivo a další nezbytné suroviny bez kterých bych Krocan neproběhl. Nakupujeme 7 sudů Skaláka a 3 sudy Plzně, hodně litrů zelení, alpu, litr drahé vodky a další pochutiny… Vyzvedávám samolepky, které nějakým nedopatřením jsou 3x větší než mají byt, a Tom tedy navrhuje, že to budeme presentovat jako opravnou sadu na lepení plastů… a určitě se hodila. Jo a taky rozbíjíme tu vodku... no škoda, ale co se dá dělat,  snad poslední vážnejší ztráty tohoto víkendu....

Kolem 15,00 nakládám „ Kačenku“ na vlek a vyrážím směr Bílý Potok, díky rozkopaným silnicím a takovému asi českému specifiku, když budu opravovat jeden železniční přejezd, tak je potřeba ještě rozkopat i další dva okolo, aby objížďka stála za to, dorážím do kempu vrchem přes Smědavu až těsně před 17,00 hodinou.

Vynosíme pivo a další věci, zapojíme pípu a pomalu dorážejí první účastníci. Průběžně se ubytovávají, dostávají pozornost od pořadatelů, nejen opravnou sadu ale i praktické kurty Rockway, placku pro sběratele a ještě je na konci čeká otvírák, toto pro nás zařídil Tyfóza, kterému tímto ještě jednou děkujeme…. a jdou na výbornou večeři paní kuchařky, která jako už po deváté nezklamala… jídlo je tady prostě jak od maminky.

A protože je skvělá obsluha za barem, zábava se rozbíhá a všichni známí a přátelé mají dlouho do noci o čem diskutovat, sjíždět Alpské vršky a probírat jaká že ta motorka je vlastně nejlepší… V deset probíhá krátká rozprava, par informací k orientační vyjížďce se určitě bude hodit.

Jako obvykle silná skupina BIGAŘU tentokráte nemá své klasické rivaly AFRIČANY, letos to jejich hlavní tahoun ZDENEK X nedal, ale i tak je neuvěřitelné jak rychle ubývá zelená….

Kdy se šlo vlastně spát netuším, šel jsem něco po půlnoci ale to rozhodně zábava ještě nekončila….

Ráno je snídaně do 9,00 a v 8,30 je tu opravdu hodně lidí. Snídaně jsou tady vyhlášeny a tak klasická kombinace výborných párečků a míchaných vajíček oslovuje snad každého…

Po 9,00 vyrážejí první skupiny na trať. Počasí nám přeje a tak je sucho a ráno už dokonce vysvitlo i slunce. Po nádherném přejezdu serpentin na Smědavu a sjezdu do Tanvaldu, se cesta stačí na nezpevněnou komunikaci a čeká nás pěkný výjezd, ten nakonec snad zvládli všichni i když někteří s přestávkami … odložili motorku a kochali se krajinou…. Zde prý taky došel k úrazu nejlepší tlumič na světě, no škoda že majitel motorky kvůli tomu skončil hned na začátku, i když jeho pohotová oprava mu umožnila dojet zpět do kempu, tak dal na trasu už to nešlo.

Pak už je trasa po příjemných cestičkách, protože je sucho tak to i pěkně ubíhá a kochat okolím se můžou už všichni i na motorce. Před obědem dorážíme ke kopečku s písku, který je nutno překonat. Zde je legrace veliká, jak je vidět na fotkách… škoda že někteří se zalekli a raději jeli rovnou na oběd.

Oběd proběhl tentokráte pěkně rychle, bez čekání takže už kolem 13 ,00 jsme opět na trase. Střídají se pěkné technické pasáže s výjezdami, na jedné cestičce měli silničáři i bláto… ale jen kousek, takže jsem na ně nenadávali… jen majitel přední pneu E07 se rozhodl každou kaluž prozkoumat trochu blíže… no a na konec to odneslo jeho plexi…

Jelikož letos pěkně všechno stíháme, naše skupina se vydala ještě na exkurzi do pískovny, je fakt zajímavé si prohlédnout jak se ten písek asi kdysi zde těžil….

No a nakonec, protože skupina je skvělé kondici a posilněna kávou na pumpě, si dáváme krásnou hraniční pasáž.

… Kolem 17,00 jsme v klidu v kempu, ostatní skupiny taky dorážejí, pár orientačních nadšenců se ještě někde kochá a dorážejí i po limitu, ale těch pár trestných bodů nikomu nevadí.

Krocani už se pěkně točí, zajímavý to je zřejmě velmi, protože Radar u toho sedí jak u TV… a myslím že i slintal… a je možný že i nějaký chips dostal…

Takže hurá na večeři a na pivko. Po vyhlášení výsledků, a nečekaném vítězství Bigařů, ale zase platí že vyhraje jen připravený… a oni se připravovali do časného rána, proběhla zajímavá přednáška o tom co pro nás ten náš MITAS připravuje a jak nám „Joe Ruda Mitas“ prozradil … tak fakt hodně.

Následoval KROCAN, vlastně dva, letos opět výborné masíčko a v dostatečném množství….

Pipovi jsem všichni záviděli jeho 7 měsíční dovolenou, kde se dokonale naučil rozborku svého BMW PD a určitě mu Honza Žlábek může zavolat, až nebude něco vědět….

No a večer se pomalu překuli do rána, a když šli poslední vytrvali kolem 6 do pelechu, tak paní kuchařka už asi pomalu vstávala a chystala opět výbornou snídani….

No co dodat na závěr: Děkujeme skvělé obsluze za barem, Lucka i Pavla se o nás staraly s neobvyklou trpělivostí a pochopením… i díky nim se vypilo 5,5 sudu Skaláka, 3 sudy Plzně, 8 litrů zelené… ( hudli/hudli – neuvěřitelné jakou ty jednoválce mají spotřebu) snědlo se skoro 40kg krocana a co ja vím ještě.

A co je velice potěšitelné, celou trasu zvládly tři děvčata na svých motorkách, a jedno jako baťůžek... tak snad příště ještě houšť....

Škody na technice nijak velké, přejeme aby DHL s tlumičem dorazilo rychleji než do jižní Ameriky, a aby zlomeniny dobře srůstaly…. ( zdravím Bulise)

Tak se těším na další už výročního KROCANA n.10…….

 

Zde je pár fotek,

Video

Video 1

Fotky 1

Video 2

Video 3

Video 4


 

© 2010 ROCKWAY