česky english deutsch
ROCKWAY E-shop

Aktuality

07.01. 2018
ROCKWAY na Motosalonu 2018

Na Motosalonu v Brně představíme novinky 2018

06.01. 2018
Změna provozní doby pro měsíce leden a únor

Pro období zimních měsíců (leden,únor) bude prodejna otevřena PO-PA od 9-17hod.

Rockway-shop.eu

klim3.jpg klimb.jpg rockway1.jpg advb.jpg twalcom1.jpg twalb.jpg

 
Výměna odkazů

rockart concrete88PX.jpg

Bazénové lemy

Speciální stavebniny

slevy až 65%

banner.gif

bmw_motoclub_cz_partner.gif

 

 

Jak na svou motorku:

Video návody na údržbu:

Výměna palivového filtru na 1150

BMW ventily

Výměna oleje kardan GS 1200

Olejový filtr GS 1200

Brzdové destičky GS 1200

Seřízení podtlaků

Výměna oleje v převodovce  a vzduchový filtr

Výměna zadního tlumiče 1100 GS

 

Oblečení - materiály a rady

REISSA ® 423.gif

 

REISSA® membrána je pokročilý materiál, je prodyšná a zároveň nepromokavá. Byla vyvinuta korejskou firmou Young Poong Filltex co.,Ltd. K výrobě této membrány je použit speciální hydrofilní polyuretan, který splňuje velmi dobrou průchodnost pro vodní páru a zároveň nepropustnost pro vodu v kapalném stavu.

REISSA® se kombinuje s různými látkami. Volně se vkládá mezi podšívku a vnější vrstvu nebo se s vnější vrstvou s laminuje. Používá se k výrobě sportovního oblečení, rukavic, bot i stanů. Takto vyspělá technologie nám poskytuje komfort a extrémní odolnost i v nepříznivých klimatických podmínkách.

Vlastnosti

* odolnost vůči vodě a sněhu 230.jpg
* odolnost proti větru
* dobrý odvod vlhkosti
* stálost tvaru a vlastností
* trvalá funkčnost

 

 

Nepromokavost

(mm/H2O)

Prodyšnost

(g/m2 - 24h)

REISSA® membrána
volně vložená

10 000

5 000

REISSA® membrána
slaminovaná

3 000

2 000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Innovation of Breathable & waterproof material
REISSA® is an advanced material with breathable and water-proof membrane developed by Young Poong Filltex co.,Ltd. This membrane is made of specialized hydrophilic polyurethane which fulfills higher vapor transmission and waterproofness.

REISSA® is combined with various textiles by coating or laminating for sportswear, gloves, tents and shoes. This technology can provide us comfort and extreme durability in severe weather conditions.

 

ㆍHigh water repellency
ㆍHigh resistance to rain and snow
ㆍHigh resistance to wind and cold
ㆍHigh transmission of perspiration
ㆍVery thin and soft

 

Ski, Snowboard, Athletics, Mountain -Climbing, Golf, Hunting, Marine sports, Military wear

 

 

Cordura® 426.gif

Historie

Cordura® je jedním z nejpopulárnějších produktů společnosti DuPont. Její vznik se datuje do roku 1929, kdy chemici uspěli v posilování relativně slabých vláken umělého hedvábí a získali vlákna vhodná ke tkaní látek a výrobu částí pneumatik. Následující testy potvrdily jejich houževnatost a dlouhou životnost. V roce 1934 začal DuPont s produkcí Cordury® odolné příze na bázi umělého hedvábí.

Vlastnosti

Cordura® je high-tech materiál převyšující konkurencí extrémní odolností proti otěru a vysokou pevností při zachování nízké hmotnosti.

Cordura® je:
* 2 x odolnější než standardní nylon
* 3 x odolnější než polyester
* 10 x odolnější než bavlněné plátno

 

 

ThinsulateTM Insulation - Better life experiences wherever you are Thinsulate_Branding_Image.jpg

Jeden z nejlépe izolujících materiálů, který se používá v textilním průmyslu. Je dostatečně tenký aby umožnil absolutní svobodu pohybu při extremně dobrých izolačních vlastnostech.

Kevlar®


Osobní ochranné pomůcky vyrobené z vlákna KEVLAR® chrání pracovníky v mnoha průmyslových odvětvích, zejména v automobilovém, kovozpracujícím a sklářském průmyslu.Ochranné oděvy, rukávce a rukavice účinně chrání proti pořezání i popálení. Rukavice z vlákna KEVLAR® mají ve srovnání s koženými 5x vyšší odolnost vůči řezu a 2-3x větší než rukavice bavlněné a polyamidové. To výrazně přispívá ke snížení úrazovosti, zejména úrazů rukou a paží, které činí až 53% všech úrazů. Výběrem vhodných ochranných rukavic je možné těmto úrazům zabránit.

 

3M SCOTCHLITE

Reflexní material

Zvyšuje Vaši bezpečnost pomocí zvyšené viditelnoti reflexního materialu.

http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_US/ScotchliteReflectiveMaterial/Scotchlite/?WT.mc_id=www.3m.com/scotchlite
Rady

 

Kde naše výrobky koupíte?  Zatím nejvýhodněji v našem eshopu nebo na naší kontakty-rockway.html" target="_blank">prodejně

 

Jak si vybrat správné oblečení:

VÝBĚR A NÁKUP OCHRANNÉHO MOTOCYKLOVÉHO OBLEČENÍ

Na motorce je zima, mokro nebo vedro a taky mokro (uvnitř oblečení)  a občas to i trochu bolí....,  no a aby nešikové maso nemuselo  hned pryč, pořizujeme si slušivé oblečky, které nás zdobí a hlavně chrání. Každý kdo si jde koupit oblečení, zvažuje mnoho možností, nemluvíme o barvách a nápisech. První otázka zní:

„ Kůže, nebo textil?" Na tuhle otázku není přímá odpověď, zeptejte se ještě jednou, a to: Na co budu oblečení používat? Jak používám (budu používat) motorku? Pokud jsem turista, nebo denně dojíždím do práce, od sněhu do sněhu, nebude vhodná jednodílná kombinéza z perforovaného klokana, stejně jako textilní komplet se zimní vložkou a nepromokavou membránou nebude to pravé ořechové při volných jízdách na závodním okruhu.

A protože tady jste se na stránkách výrobce který se zaměřuje na cestovaní s nádechem dobrodružství, je pro nás hlavním materiálem textil, protože textil lépe odolává jak deštivému počasí, díky systému  nepromokavých membrán a teplu, díky možnosti použití vhodných barev a systému ventilací. Proti kůži má textil také výhodu v hmotnosti, poskytuje větší volnost pohybu, umožňuje i civilnější vzhled pro aktivity mimo sedlo motorky ( oběd v hospodě, vyšlap na hrad .....) a údržba je veskrze jednoduchá, vlastně stačí jen vyprat.

A jak správně vybrat  kombinaci materiálů pro naše textilní oblečení?

Tak zásadní otázka je: oblečení s klimamembránou a nebo bez?  Tak pokud hledáme univerzální oblečení na delší cestovaní od sněhu do sněhu, víme že budeme jezdit za každého počasí tak určitě využijeme vlastnosti klimamembrany která nám zabezpečí komfort a ochranu před deštěm.  Klimamembránu můžeme mít do oblečení integrovanou, (nejde vyndat), nebo vyndavací. Je potřeba si neplést klimamembránu s tepelnou vložkou, která je dnes součástí většiny oblečení  a měla by být vždy vyndavací.  Klimamembrány slouží k tomu, že odvádějí páry  a  vlhkost  od těla ven a nepustí vlhkost dovnitř. Membrány se používají různé, samozřejmě se liší kvalitou ( GoreTex, Reissa a jiné jsou v motorkářském odvětví velice rozšířené). Obecně platí že oblečení s membránou je použitelné při cestování ale ne pro jízdy za 30°C v terénu.  U oblečení s membránou je důležité jak je řešeno větrání   dnes velice populární „air-ventilation". Ideální je když je odvětrán prostor uvnitř bundy tak prostor mezi vrchní vrstvou a membránou. Řešení s vyndavací vložkou umožňuje se „zbavit" membrány v okamžiku kdy ji nepotřebujeme, za vedra a sucha. Má to své výhody i nevýhody. Bundu lze  po vyndaní všech vložek použít jako bundu letní, řešíme zde problém s velikostí, po vyndáni vložek bývají bundy velké a trochu plandají, což se řeší možnosti utahovacích pásků a to i na rukávech.

Pokud jsme milovníci offroadového ježdění, volme oblečení bez membrán, tepelných vložek a integrovaných protektorů.  Zde je důležitý počet větracích otvorů a jiných faktorů, které nám umožňují se cítit komfortně i při velké zátěží a s tím spojené velké produkci potu  (odepínací rukávy, nohavice  kde dobře zvolené provedení zipů nám přidá další větrací otvory za jízdy a zpříjemní okamžiky po zastavení .....např. rozepnutí nohavic).  Protektory používáme vlastní (krunýř a další, které sedí na těle a v terénu lépe plní svou ochranou funkci).

Samozřejmě důležitý je i použity materiál na vrchní vrstvu oblečení. Zde se používají moderní materiály typu Nylon a nebo ještě odolnější Cordury. Zde stále mějte na paměti, že se jedná o ochranný oděv, a že tedy čím odolnější materiál tím lépe. A samozřejmě také chcete, aby jste si oděv neponičili o první větev kterou v lese potkáte.  Takže oděv by měl být kvalitně ušit, exponovaná místa překryta i více vrstvami látky.

Shrnutí :

•1.       NEEXISTUJE  ideální oblečení do všech podmínek  v kterých  jezdíme.

•2.        Proto se nevyhneme investovat  do více druhů  oblečení .

•3.       Pro běžné ježdění  je ideální oblečení s klimamembránou, která nás ochrání  před povětrnostními vlivy.

•4.       Pro offroad ježdění volíme oblečení bez membrány s velkým množstvím větracích otvorů, pokud možno světlejší barvy.

•5.       Vyndávací membrány jsou kompromisním řešením, ale střih takto universální bundy není úplně ideální  pro offroad.

•6.       Oblečení bez membrány může doplnit nepromokem,  a získáváme kombinaci vhodnou i pro cestovaní směrem na jih. (pro  místní vyjížďky okolo komína  s možností  nějaké přeháňky i kvalitní  Cordura nějakou dobu nepromokne)

•7.       Speciální motorkářské spodní  funkční prádlo,  výrazně zvýší komfort při cestovaní. Jak v zimě (prádlo s Windstoprem je až 2,5 teplejší než např. fleecové prádlo) tak v letě coolmaxové prádlo pro odvod potu.

 

Prací symboly© 2010 ROCKWAY